Nawet najlepszej jakości sprzęt ulega awariom spowodowanym uszkodzeniami mechanicznymi lub długą eksploatacją. Wśród dość powszechnie zgłaszanych usterek użytkowników telefonów, w tym modeli sygnowanych logo Apple, jest awaria polegająca na tym, że iPhone się nie ładuje. Winowajcą jest zwykle uszkodzone wejście gniazda do ładowania. Usterka zazwyczaj pojawia się, jeśli wtyczka jest z gniazda wyciągana np. pod nieodpowiednim kątem. Wymaga ona oddania sprzętu do serwisu. Ile kosztuje naprawa wejścia do ładowarki w telefonie iPhone?

W naszym serwisie, zajmującym się jedynie urządzeniami marki Apple, cena naprawy złącza ładowania jest uzależniona od konkretnego modelu smartfona. Przed wykonaniem naprawy czy wymiany nasi Klienci otrzymują do zatwierdzenia szczegółowy kosztorys.

Powody, dlaczego iPhone się nie ładuje

Problem polegający na tym, że iPhone się nie ładuje, urządzenie nie reaguje w żaden sposób na wpięcie kabla lub odmawia połączenia się w ten sposób z komputerem, występuje dość powszechnie. Zdarza się, że stoi za tym zabrudzenie gniazda, które nie może przez to działać w pełni sprawnie i wydajnie ze względu na zmniejszoną powierzchnię styku czy zabrudzenia najbardziej newralgicznych miejsc. Powodem dość często jest też mechaniczne uszkodzenie gniazda ładowania. Dzieje się tak, jeśli kabel jest nieprawidłowo odłączany czy wyszarpywany z portu ładowania lub gdy telefon zostanie uszkodzony np. podczas upadku.

Profesjonalna naprawa gniazda ładowania w iPhone

Każda profesjonalna naprawa gniazda ładowania w iPhone wymaga wykonania w pierwszej kolejności diagnozy. Na jej podstawie zostaje podjęta decyzja odnośnie kolejnych kroków.

W części przypadków naprawa wejścia do ładowarki iPhone ogranicza się do regeneracji portu. Skupia się ona na dokładnym oczyszczeniu tego miejsca i usunięciu zabrudzeń uniemożliwiających jego poprawne funkcjonowanie – ładowania czy nawiązywania połączenia z komputerem. Jeśli to nie pomoże ze względu na większy zakres szkód, serwis decyduje o dokonaniu wymiany elementu na nowy.

Taka naprawa iPhone’a trwa nieco dłużej, ale skutecznie rozwiązuje problem ze sprzętem. W każdym wypadku nasz serwis dokonuje wymiany zużytych albo uszkodzonych elementów na nowe – oryginalne lub dobrej klasy zamienniki. Zapewniają one dalsze, bezawaryjne użytkowanie. Na każdą wymienioną część udzielamy konkretnej gwarancji.

Naprawa wejścia do ładowarki w iPhone – cena w najlepszym serwisie Apple

Cena usługi naprawy gniazda ładowania w iPhone w każdym wypadku zależy głównie od modelu urządzenia oraz jego wieku, a także rodzaju usterki. W zależności od diagnozy skupiamy się na regeneracji portu ładowania lub dokonujemy wymiany wejścia na nowe. W drugim przypadku cena naprawy iPhone’a jest wyższa i obejmuje nie tylko samą pracę, ale także koszt zakupu niezbędnego elementu. Dbamy o najwyższą jakość, dlatego podczas serwisu bazujemy tylko na oryginalnych częściach albo ich najlepszej klasy zamiennikach.

Czy warto oddać serwisowi do naprawy iPhone’a?

Jeśli iPhone się nie ładuje, najlepiej jest oddać go do naprawy profesjonalnemu serwisowi. Nasze doświadczenie w naprawach urządzeń marki Apple pozwala nam sprawnie postawić diagnozę i zaproponować atrakcyjny finansowo kosztorys. Na wszystkie wykonane przez nas prace otrzymasz od nas gwarancję.

Mając problem ze swoim smartfonem, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jedynie oddanie go do naszego specjalistycznego serwisu, w którym zadbamy o niego kompleksowo.