Czasem iPhone zawiesza się i wymaga resetu. Możesz zrobić to na własną rękę, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tej czynności specjalistom. Możesz skorzystać z profesjonalnego pogwarancyjnego serwisu Apple – firmy Master, która funkcjonuje na rynku od 12 lat, a jej usługi cieszą się ogromnym zainteresowaniem i pozytywnymi ocenami. Postaw na sprawdzoną pomoc!

Resetowanie iPhone’a – jak wykonać miękki reset?

Do wyboru masz miękki i twardy reset. Miękki reset to nic innego jak wyłączenie i ponowne włączenie telefonu. Jak to konkretnie zrobić?

W iPhone’ach z serii 3, 4, 5, SE, 6, 7 i 8 wciśnij i przytrzymaj przycisk „Power”. W zależności od modelu znajduje się on albo w górnej części obudowy, albo po prawej jej stronie. Natomiast w iPhone’ach z serii X, 11, 12, 13 i 14 wciśnij jednocześnie i przytrzymaj przycisk „Power” oraz przycisk zmniejszania głośności.

Po wykonaniu powyższej czynności wyświetli się suwak – zwolnij przycisk i przesuń suwak w prawo. Teraz poczekaj na wyłączenie się telefonu. Kiedy to nastąpi, odczekaj chwilę, a następnie włącz telefon przyciskiem „Power”, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Twardy reset – szansa na wyeliminowanie błędów

Smartfony to niezwykle skomplikowane połączenie oprogramowania oraz sprzętu, które może czasem napotkać błąd uniemożliwiający pracę. W wielu przypadkach problem można naprawić samodzielnie, a nieliczne będą potrzebowały wsparcia specjalisty. Jeśli twój smartfon nie odpowiada – nie reaguje na dotyk lub nie chce się włączyć, to rozwiązaniem może być tak zwany twardy reset.

Hard reset to działanie, które powoduje całkowite wyłączenie zasilania w smartfonie. Wymuszając w ten sposób reset telefonu, można zniwelować błędy związane z działaniem systemu operacyjnego iOS. Co ważne, twardy reset nie spowoduje przywrócenia iPhone’a do ustawień fabrycznych, ale pozwoli na przywrócenie funkcji, kiedy smartfon nie odpowiada i nie można go włączyć i wyłączyć w tradycyjny sposób.

To, jak zrobić hard reset iPhone’a, zależy od modelu, który posiadasz. We wcześniejszych wersjach bowiem istniał przycisk „Home” na dole ekranu, za pomocą którego wykonywany był twardy reset iPhone’a. Przygotowaliśmy poradnik, jak wykonać twardy reset dla każdego z modeli iPhone’ów.

Jeśli posiadasz następujące modele z funkcją Face ID:  iPhone X,  XS,  XR, 11, 11 Pro, 12, 12 Pro, 13 i 13 Pro, 14, 14 Pro, to w celu wykonywania twardego resetu:

  • naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności, następnie naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności,
  • naciśnij przycisk boczny i przytrzymaj przez kilka sekund,
  • kiedy zobaczysz na ekranie logo Apple, zwolnij przycisk.

Z kolei jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a 8 lub iPhone’a SE 2 generacji, aby zrobić twardy reset:

  • naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności,
  • naciśnij i szybko puść przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny przez kilka sekund,
  • kiedy na ekranie pojawi się logo Apple, zwolnij przycisk.

W iPhone’ach 3, 4, 5, SE, 6 jednocześnie przyciśnij i przytrzymaj przycisk „Power” oraz okrągły przycisk „Home” znajdujący się na dole telefonu. Natomiast w serii 7 jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przyciski „Power” i zmniejszania głośności. Następnie wyświetli się suwak – wówczas nadal przytrzymuj przyciski. Po pojawieniu się na ekranie logo Apple zwolnij przyciski i poczekaj, aż telefon się ponownie uruchomi.

Twardy reset iPhone – podsumowanie

Jak widzisz, wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone’a nie jest niczym skomplikowanym i bez problemu możesz wykonać je samodzielnie. Wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone’a może okazać się niezbędne w przypadku uszkodzenia systemu operacyjnego iOS, kiedy zwykły restart telefonu nie wystarcza. Jeśli jednak wykonałeś wszystkie kroki opisane w naszym poradniku „Jak wykonać hard reset iPhone’a” i nadal masz problem z ponownym uruchomieniem smartfona, to może być to oznaką poważniejszej awarii telefonu, wymagającej wsparcia pracowników serwisu.

Dlaczego warto skorzystać z usług pogwarancyjnego serwisu Apple?

Usługi firmy Master cieszą się uznaniem wśród dużej liczby klientów zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. Serwisowaniem telefonów zajmuje się od 12 lat, od kiedy na polskim rynku pojawiły się pierwsze urządzenia Apple. Bogate doświadczenie sprawia, że możesz mieć pewność co do wysokiej jakości, skutecznych i bezpiecznych usług. Choć resetowanie iPhone’a wydaje się dość prostym zadaniem, lepiej dmuchać na zimne. Sprawdź również pełną ofertę usług świadczonych przez specjalistów z Master. Dotyczą one m.in. szerokiego zakresu napraw oraz wymiany podzespołów i elementów w urządzeniach marki Apple.